Оценка:
Добрий день, Проконсультуйте, будь ласка, чи є "Об'єктом права спільної сумісної власності подружжя житло, набуте одним із подружжя під час шлюбу внаслідок дарчої.Чи можливо оформити розділ "спільно нажитого майна" без розлучення, щоб виключити можливі претензії спадкоємців від першого шлюбу.І які для цього потрібні документи на квартири, отримані за дарчою і приватизованої? Дякую.
Ответ от Администратора
Доброго дня! У відповідності до статті 57 СК України майно набуте однім з членів подружжя на підставі договору дарування є його особистою власністю. Стаття 69 СК України встановлює, що чоловік та дружина мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. Перелік документів, що вимагаються для укладання договору, залежить від того, яке майно буде предметом цього договору (нерухоме або рухоме майно). Якщо Ви маєте можливість звернутися до нашого офісу, ми можемо надати більш предметну консультацію.

Оценка:
Чи можу я отримати спадщину після свого чоловіка, з яким перебувала в цивільному шлюбі більше 10 років?
Ответ от admin
Добрий день! Цивільним кодексом України, в рамках спадкування за законом, передбачено черговість, за якою спадкоємці отримують право на спадкування. Особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини відносяться до четвертої черги. Отже, Ви є спадкоємцем четвертої черги та зможете отримати спадщину у разі відсутності спадкоємців попередніх черг. Однак, для встановлення факту проживання однією сім’єю доведеться звертатись до суду.

Оценка:
5. В результаті ДТП автомобілю було завдано пошкоджень з вини іншого учасника ДТП. Страхова компанія винуватця зробила оцінку та виплатила відшкодування, яке в кілька разів нижче від реальної вартості ремонту. Яким чином стягнути повну вартість ремонту?
Ответ от admin
Добрий день! В даному випадку необхідно провести власну експертизу пошкоджень автомобіля та оцінку вартості відновлювального ремонту. Під час проведення огляду авто експертом обов’язково запросити представника страхової. Після цього звернутись до страхової з вимогою виплатити повну вартість ремонту. У разі відмови, звертатись до суду.

Оценка:
Що робити, якщо боржник не повертає позичені гроші? Про борг свідчить тільки розписка, сума боргу прописана в доларах, а строк повернення вже сплинув.
Ответ от admin
Добрий день! За своєю суттю розписка про отримання в борг грошових коштів є документом, який видається боржником кредитору за договором позики, підтверджуючи як його укладення, так і умови договору, а також засвідчуючи отримання боржником від кредитора певної грошової суми або речей. Якщо Ваш боржник відмовляється повертати кошти отримані в борг, то Ви можете звернутись з позовом до суду. Судова практика наразі йде тим шляхом, що в більшості випадків задовольняє вимоги кредитора, якщо про борг свідчить лише розписка. Крім того, Ви зможете стягнути з боржника відсотки за користування коштами та пеню за порушення строків повернення боргу. Якщо у Вашому випадку сума боргу в розписці прописана в доларах США, то при зверненні до суду вимога має бути сформована в гривнях за офіційним курсом НБУ на дату звернення до суду.

Оценка:
2. Добрий день. Виникла наступна ситуація: квартира належить чотирьом членам сім’ї в рівних частинах (батьки та двоє дітей). Моя сестра вийшла заміж та проживає в даній квартирі разом з чоловіком. Наразі її чоловіку необхідна прописка для працевлаштування. Якщо прописати його в цій квартирі, чи зможе він претендувати на її частину?
Ответ от admin
Добрий день! Реєстрація місця проживання (прописка) не є тотожним поняттю право власності, а лише засвідчує місце де особа фактично проживає. Реєстрація місця проживання не породжує у особи право власності на житло. Тому, в даному випадку чоловік Вашої сестри не зможе претендувати на частину квартири, з тих підстав, що він в цій квартирі зареєстрований.