Оценка:
Добрий день. Коли потрібно звертатись за оформленням спадщини, до спливу 6 місяців після смерті чи після?
Ответ от admin
Добрий день! Спадкоємець, який на час відкриття спадщини (на час смерті спадкодавця) не проживав постійно із спадкодавцем, має подати заяву про прийняття спадщини. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину. Отже, відповідь на питання коли звертатись, залежить від того проживав спадкоємець разом із спадкодавцем на момент відкриття спадщини, чи ні. Також, чинне законодавство не забороняє Вам звернутись із заявою про прийняття спадщини відразу після смерті спадкодавця. Тому, у будь-якому випадку краще звертатись із заяву про прийняття спадщини до спливу 6 місячного строку після відкриття спадщини.

Оценка:
1. Чи можу я претендувати при розірванні шлюбу на розподіл квартири, яка була приватизована дружиною під час шлюбу?
Ответ от admin
Доброго дня! Відповідно до чинного законодавства, житло набуте внаслідок приватизації, в тому числі і під час шлюбу, є особистою приватною власністю особи, яка набула таке житло (п. 4 ч. 1 ст. 57 Сімейного кодексу). Отже, квартира повністю належить вашій дружині. Судова практика підтримує таку позицію.

Оценка:
Доброго дня! Підкажіть будь – ласка чи можливо розлучитись з чоловіком без суду при наявності малолітньої дитини, якщо дитина від першого чоловіка?
Ответ от admin
Добрий день! Подружжя, яке не має дітей, має право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану заяву про розірвання шлюбу. Отже, якщо у Вас немає спільних дітей та за час перебування у шлюбі Вашим чоловіком не було встановлена опіка над Вашою дитиною, то Ви можете розірвати шлюб в органах РАЦС.